O'Fallon Progress

Carriel honor roll

Carriel Junior High School in O’Fallon recently announced its honor rolls for the second quarter.

High Honors

Eighth Grade: Cody A. Barnett, Taylor M. Byrd, Lara I. Ceccoli, Harrison P. Clinton, Carol Ann N. Davis, Grant A. Duncan, Alexander C. Dunn, Rachael A. Dziaba, Noah M. Eaton, Christopher M. Erickson, Evan A. Gass, Madeline George, Julia R. Grissom, Rosemary G. Hardy, Savannah R. Hendrickson, Sadie M. Hogan, Jonas B. Hostetler, Brittney K. Le, Connor W. Lindsey, Samantha A. McNary, Ryan P. Merrill, Makayla M. Mersinger, Maria J. Muzzarelli, Jessica T. Nguyen, Lauren S. Niesen, Andrew D. Ott, Corey M. Quintal, Ethan T. Rhodes, Noelle A. Rousseau, Kasey R. Sharpe, Kristina R. Sharpe, Karen E. Stemple, Nicholas R. Strobel, Jessica Z. Stroup, Mary Katherine Trelow, Kaden S. Vollmer, Devin S. Wilson, Aidan C. Yost.

Seventh Grade: Madeline Ahlf, Andrew D. Barbee, Alia M. Barcus, Ryan J. Baskette, Reilly K. Bickel, Donald E. Blue, Jackson B. Bossart, Taylor M. Bowman, Caitlyn I. Chor, Dakota B. Clark, Connor A. Dawson, Jessica L. Dittmar, Morgan R. Foster, Max L. Garcia, Lucas R. Gibbons, Claire K. Glover, Jackson P. Glover, Payton R. Hamm, Ethan J. Hendrickson, Alexander J. Hewitt, Will A. Hicks, Madeline K. Hoover, Zachary A. Horsens, Brooke A. Hughes, Alex P. Karns, Delaney N. Kirk, Kyra R. Lehrman, Jordyn F. Lochmann, Damian C. Manwarren, Hannah E. McClure, William M. Millard, Kara B. Milner, Luke G. Minton, Ethan M. Nieroda, Zachary C. Novy, Eliana F. Parks, Macy E. Ranbarger, Mollie J. Reed, Isabella K. Saldana, Emily N. Schweiger, Garrett J. Shearer, Kaitlyn N. Spinnie, Kelsey L. Stroud, Jadzia N. Taborski, Rehema A. Tuju, Jacob G. Vahle, Dahntay J. Williams.

Sixth Grade: Ava R. Baldwin, Lily Cooper, Connor B. Dziaba, Madalynn M. Fields, Abram K. George, Aubrey E. Hughs, Maya J. Huller, Sarah O. Huller, Thomas M. James III, Kendall G. Joggerst, Dana Kim, Camden M. Kimmel, Aden King, Camden J. McAllister, Alec J. McKittrick, Brett R. Meek, Regan K. Oladipofaniyi, Andrew S. Orloski, Adelaide Peresta, Ella J. Peterson, Kaeden A. Radcliffe, Sophia M. Saldana, Kalib J. Schultz, Malachi J. Snowden, Caleb D. Stoker, Jack W. Twenhafel, Danae J. Tyus, Isabel Wells, William J. White.

Honor Roll

Eighth Grade: Sarah Ali, Brooklyn A. Beltz, Katie A. Berry, Toby L. Besze, William L. Blackburn, Matteo Boasso, Olivia A. Bookman, Sierra R. Bossler, Amilian K. Branch, Ella R. Brant, Ella D. Bugger-Fultz, Caleb A. Burton, Amari’ah J. Carter, Elizabeth J. Collins, Jack O. Crader, Erin M. Cutler, Jordyn P. Dallas, Hannah K. Davinroy, Jasmine M. Day, Coleman J. Dickey, Andrew N. Doss, Aisha S. Eastern, Thomas M. Estrada, Caleb A. Faulkner, Dominic M. Federico, Kaylee E. Franklin, Lauren N. Garn, Francis Garrison, Carime S. Gillon, Brady Gotter, Catherine Gould, Jacob A. Grawitch, Sydney H. Greenstreet, Braden M. Gunther, Bridget E. Hagarty, Nolan Hall, Jacob K. Harris, Matthias J. Hawkins Jr., Trinity J. Heil, Tanner T. Hollerich, Leslie N. Huffman, Gavin E. Jansen, Madyson P. Johnson, Calvin J. Keller, Savannah N. Kelly, Giovanna M. Kirby, Joel A. Lambries, Elisha S. Lamm, Lauren E. Lindley, Julian L. Little, William C. Little, Pierce C. Love, Memory C. Margelino, Meredith L. Marsh, Kelsey M. McGill, Ryan C. Miller, Julia L. Monson, Sydney R. Mueller, Trinity D. Murray, Devante I. Nesby, Jacob C. Ortega, Aya C. Patterson, Alyssa J. Peterson, Ashlynn J. Phillips, Felicity A. Polinsky, Alex J. Pyszka, Alexis J. Reeser, Jacob L. Renner, Natalie M. Rhodes, Shauna R. Roberts, Maya A. Robison, Sydnie P. Scheller, Donavon C. Schexnayder, Peyton E. Schieppe, Ian J. Schilling, Joshua D. Schulhofer, Kenay A. Scott, Alexia M. Skaggs, Logan E. Spengler, Gabriel M. Strohm, Kristine Taylor, Journee J. Thompson, William S. Tippett II, Elizabeth G. Tomlinson, Mallory E. Walker, Donavan L. Whitfield, Haydin S. Williams, Janelle C. Wilson, Michael L. Wilson, Geoffrey A. Winkeler, Kaitlyn M. Yurkovich.

Seventh Grade: Jaiden B. Akkus, Sidney R. Alumbaugh, Charles-Phillip K. Ampadu, Hannah N. Bailey, Hayden C. Bailey, Benjamin B. Baldwin, Tyler R. Baltzell, Diana L. Barragan, Juanito Barragan Jr., Olivia N. Bennion, Hailey L. Bernreuter, Griffin M. Beveridge, Joel E. Boedeker, Ava G. Bollinger, Sojourner N. Brownridge, Zachary L. Capra, Maggie A. Carriel, Dillan S. Cassie, Jebii M. Chepkoit, Lauren E. Cooley, Trynitee K. Cooper, Mariah Y. Cotton, Brie A. Crabtree, Annah G. Crumpton, Aidan R. Cutter, Emily G. Danielson, Audrey G. Dowland, Jasmere A. Edwards, Lauren D. Edwards, Jonah D. Ellis, Anna K. Erickson, Evan J. Faulk, Kendall J. Fox, Isabella R. Frazer, Brook H. Garcia, Calise D. Garrison, Hayden J. Gerstenecker, Jack T. Gibson, Hunter T. Goff, Hunter R. Graham, Elijah J. Gramlick, Madison J. Griffith, Saige M. Grinnell, Abby N. Gutgsell, Michael T. Haerr, Lauren O. Hairr, Leanna L. Hartsock, Hennace P. Herran, Alexander Hess, Jadah R. Hicks, Elliott K. Hoffmann, Katya E. Jassem, Nolan J. Jenkins, Riah C. Jones, Isabelle K. Kiser, Ryan M. Kroskey, Mason Kumming, Aric J. LaRue, Tucker D. Lehman, Connor M. Leveling, Jordan J. Lewis, Darbie M. Marshall, Skylar T. Maxwell, Haidyn McGill, Jacob W. Midgley, Bruce A. Miller, Morgan N. Minar, Savannah B. Mochrie, Riley J. Monroe, Tamarah M. Murray, Lexie M. Musser, Marisa E. Nix, Phoenix D. O’Leary, Julius A. Owoseni, Joseph A. Parker, Timothy J. Peterson, Lillian G. Pitts, Marcella E. Raimundi, Austin R. Renner, Jackson R. Rhein, Mason E. Rohloff, Avery J. Rost, Ella G. Russo, Zachary E. Russo, Brandon M. Rust, Isabela M. Santillan, Kendall A. Schiele, Brenna A. Severt, Seth M. Shylkofski, Madison K. Skaggs, Michael C. Skaggs, Lawson M. Smith, James R. Stanley, Bethany B. Stone, Mason J. Stroud, Ciara N. Swope, Avery A. Taake, Cole J. Taddei, Alinafe Z. Tambala, Jessie L. Tavares, James D. Tyus, Olivia G. White, Trevor J. Williamson, Makenna A. Winkler, Caleb M. Wright, Ashlee R. Young.

Sixth Grade: Olapeju O. Ajao, Mackenna C. Ashby, Jackson Becker, Gavin Benedick, Cohen M. Blaylock, Katherine R. Breaux, Nathaniel L. Breaux, Alyse C. Brown, Avery L. Casberg, Christian L. Castrogiovanni, Haley S. Ceccoli, Margaret E. Cieurzo, Ethan J. Cochran, Mason Cornell, Emma N. Curtright, Rhianna L. DeBourge, Payton R. DeMott, Alexandria R. Dercks, Caden L. Dickey, Luke J. Dobecki, Aaron Doss, Jada L. Dougherty, India S. Eastern, Elise S. Esposito, Lucas D. Faver, Isabelle C. Flores, Samuel O. Fulton, Ava L. Garner, Elijah C. Garrison, Kylie M. Gibbons, Sienna G. Godfrey, Marin H. Gonski, Eli O. Greenstreet, Delaney A. Hall, Mia M. Hardimon, Michael J. Hardimon, Jayden N. Harris, Noah C. Hesse, Conner L. Hicks, Jayla E. Howe, Kailee Hubbard, Mason J. Jachthuber, Margaret L. Johnson, Nathaniel E. Johnson, Ayden A. Kandes, Brayden L. Keller, Cora N. Klemann, Kelsey B. Laktzian-Bogay, Morgan L. Lane, Kileigh Lawrence, Lucas R. Lind, Robin C. Lucas, Samuel J. Lunsford, Megan N. Manspeaker, Morgan A. Manspeaker, Luke B. Mararac, Reese E. Maskal, Taylor J. Miller, Alana Mitchom, Bralen E. Murphy, Jayla K. Olinger, Emma M. Owens, Monica C. Parker, Angelina D. Pascua, Jessica L. Payne, Calveion A. Peltier, Lena M. Peterlin, Josie R. Potter, Meghan Reeser, Alexa A. Renner, Gabriel W. Reno, Ammon R. Rich, Andrew J. Roberts, Luke C. Robey, Marie C. Robison, Finley Roskos, Matthan J. Runswick, Riley L. Scheibel, Rowan Shockey, Alexander J. Simkins, Landyn M. Smallheer, Cole A. Smith, Easton Sparrow, Avrey J. Spengler, Christian S. Spires, Timothy B. Stearns, Daniel B. Stellyes, Hannah J. Summers, Alexander R. Tame, Ky’la Taylor, Savant K. Taylor, Mia H. Thomas, Kyndall M. Tolbert, Brayden C. Vogt, Benjamin C. Vorce, Mihret R. Wade, Emily S. Wallman, Lauren K. Weitlauf, Lex O. White Jr., Hannah M. Williams, Hayden D. Wurth.

Honorable Mention

Eighth Grade: Rodell Andrews III, Austen C. Ausbrooks, Darien C. Barnett, Makayla J. Blakeslee, Aaron D. Blankenship, Hayden E. Dalman, Chase A. Dumstorff, Jessica A. Ganger, Xavier O. Harrison, Robert J. Hooker III, Marcus J. Hopkins, Jaden M. Howliet, Morgan T. Johnson, Jacob A. Jordan, Austin W. Renner, Alexander D. Reno, Michael B. Robbs, Deontis Russell, Aiden J. Schultz, Michael S. Sims, Landon D. Smith, Kendyl L. Stajduhar, Holden H. Teague, Matthew G. Tindall, Olivia K. Turner, Rylie A. Vincent, Timothy M. Ward Jr., Savannah D. Watkins, and Jack A. Whitworth.

Seventh Grade: Asher Anders, Karter Z. Belt, Gracie A. Bergheger, Grace A. Bettis, Jordan A. Black, Ali D. Booker, Kaleb D. Brown, Evan A. Chamberlain, Dwayne Chatman Jr., Braydon J. Childs, Curtis L. Dallas Jr., Xavier M. Deatherage, Hunter R. Ficken, Sydney M. Hayes, Hayley A. Horrell, Isaac A. Hubbard, Jaslyn M. Johnson, Dylan C. May, Peyton G. Meyer, Jadyn D. Pascua, Marcus D. Russell, Mikayla H. Sewell, Ardrianna R. Sharp, Trent A. Spradling, Bret D. Tomaszewski, Austin Walraven, Jurnee L. Yates, Carter J. Young.

Sixth Grade: Adriana K. Acosta, Hayden E. Amenn, Amani J. Barker, Francesca R. Boente, Jessica D. Davinroy, Matthew K. Dupuy, Nathaniel G. Ellington, Jadeyn C. English, Jordan J. Fritsch, Brock S. Goewert, Kelsey X. Hutchison, Jada N. Johnpierre, Autumn N. Jones, Noah T. Jones, Jordan M. Josato, Shota Kawano, Kayla A. King, Makenna G. Lay, Hannah Lee, Lorenzo J. Lewis, Drake O. Love, Devin M. McKinney, Ernest R. Moore, Amelia E. Mountain, Emma L. Mutters, Bearj J. Ohanian, Kyran Parram, Riley J. Payne, Karenna L. Robbs, Jaeden Rush, George L. Snider, Simon N. Taylor, Katelynn M. Truran, Emily L. Watkins, Jake T. Werner, Joseph W. Wilson, Jaylin Young.

  Comments