O'Fallon Progress

Shiloh Middle School honor rolls

The Progress

Shiloh Middle School is located at 1 Wildcat Cross in Shiloh and can be reached at 618-632-7434.
Shiloh Middle School is located at 1 Wildcat Cross in Shiloh and can be reached at 618-632-7434.

Eighth grade

High honors: Olivia C. Beauman, Kaleigh R. Dunahee, Brady J. Halloran, Bridget Hill, Chloe C. Kayser, Brady S. Keller, Isabella G. Malone, Garrett J. Nichols, Gabriella L. Ross, Katherine E. Short, Joseph M. Streit Jr., Kate H. Wexell, Noelle E. Wolf, Rylee N. Armstrong, Aiden P. Arney, Katherine Brekken, Mitchell L. Carpizo, Kaelyn R. Dashney, Connor J. Guttmann, Logan B. Hartrich, Corynn R. Patton, Grace A. Range, Summer L. Burkhardt, Caden Cox, Katelyn D. Farmer, Rhylea Johnson, Kellen C. Scruggs and Kailynn A. Stepney.

Honor roll: Raymond A. Dupuis, Sophia E. Hall, Mary E. Rodriguez, Kailah A. Stepney, Kailyn J. Dewalt, Cameron L. Girard, Patrick S. Keeton, Garrett M. Knerrer, Markeil O. Lewis-Ramsey and Keon Moore.

Seventh grade

High honors: Kirsten C. Basa, Jocelyn M. Carroll, Jack T. Cipfl, Robert J. Cole, Hunter J. Dawson, Bella E. Durbin, Joseph A. Hammond, Zoe R. Hart, Carson M. Howe, Tyler D. Howe, Chloe M. Michels, Jackson Muse, Kaleb Randolph, Jackson T. Sabol, Brooklyn Shirley, Mackenzie T. Stacker, Abigail E. Staub, Elise N. Yeargin, Malicca Brown, Broden G. Burton, Caleb S. Caesar, Brooke L. Markovich, Brooke L. Markovich, Shane R. Sova, Alexandria F. Wilson, Evan R. Caito, Ethan G. Carson, Zsana T. Hawkins, Christian C. Jackson, Meya Jameson, Declan D. Rowland, Chloe Smith, Jalen Smith, Evan M. Spencer and Ethan W. Winkeler.

Honor roll: Collin W. Bert, Dinorah A. Gonzalez, Xavier McClendon, Kylee D. Nesbit, Isiah J. Cooley, John C. Lopez, Patrick T. O’Neal and Jason D. Williams.

Sixth grade

High honors: Ryah M. Baglia, Jacalyn I. Burkitt, Madison E. Ecker, Elizabeth M. Keller, Shaelin J. Kennedy, Carson M. Malone, Vincent E. Manges, Vanessa W. McBride, Rebekah J. Meyers, Tabytha R. Moore, Bradley M. Rosborg, Jack R. Schottel, Grayson N. Shelley, Layne M. Shelton, Tabitha L. Smith, Simeon C. Talley, Callie A. VanDeVoorde, Ryan H. Wexell, Elysia G. Zabala, William R. Caraway, Adaline R. Ewin, Andrew J. Hill, Mia I. Hoyte, Evan D. Lang, Carolina Navarro, Auryanna Y. Brierton, Jelena A. Gong, Caraline E. Molloy and Maya Thigpen.

Honor roll: Rowen T. Brunner, Alexander C. Gilbert, Makhi L. Holtman, Autumn J. Manring, Kemooriyon D. Moore, Joshua D. Staub, Sydney M. Adams, Alyssa P. Christ, Jesse L. Dashney, Londyn Dixon, Amiyah King and Chad A. Wischmeyer Jr.

Fifth grade

High honors: Ella G. Baglia, Kahlil J. Bentley, Zayden M. Brisley, Maxwell L. Carpizo, Daphne M. Carrier, Athena S. Dardeen, Brodey M. Durbin, Grant W. Fender, Iseah J. Greenley, Chloe J. Hacker, Brayden D. Korstad, Tanya C. Leopold, Sean P. McMurphy, Scott S. Rehrig, Ian M. Shirley, Bradley A. Tooley, Ellie G. Winkeler, Mason A. Wright, Carmine T. Billups, Ashley L. Boone, Cayden Brown, Alexander M. Crisio, Jesse J. Goodnight, Aden B. Guttmann, Matthew Homeyer, June Y. Kim, Mackenzi L. Morse, Evelyn Winkeler, Kira F. Burdin, Richard Cunningham, Nicole G. Diaz, Tyler Giedeman and Andrew J. Uhles.

Honor roll: Jack W. Dashney, Reider P. Hammers, Raniya C. Gilliland, Austin C. Tieman, Kaylin R. Culver, Maiya E. Leisure, Evan A. Matthews, Calvin G. Murphy and Emma R. Price.

  Comments