Sports

High School Holiday Tournaments

Scores and scheduel for the High school Holiday Tournaments

Boys Basketball

Mater Dei Christmas Tournament

at Mater Dei High in Breese

(seeds in parentheses)

Pool A: (1) Okawville, (4) Briarcrest, (5) Mascoutah, (7) Central, (10) Highland

Pool B: (2) Nashville, (3) Mater Dei, (6) Springfield Sacred Heart-Griffin, (8) Carlyle, (9) Metro-East Lutheran

Tuesday, Dec. 27

Nashville 60, Metro-East Lutheran 47

Highland 37, Okawville 36

Mater Dei 48, Carlyle 31

Central 68, Briarcrest 55

Springfield SH-Griffin 56, Nashville 53

Okawville 59, Mascoutah 48

Carlyle vs. Metro-East Lutheran, 8 p.m.

Central vs. Highland, 9:30 p.m.

Wednesday, Dec. 28

Springfield SH-Griffin vs. Metro-East Lutheran, noon

Mascoutah vs. Highland, 1:30 p.m.

Okawville vs. Central, 3 p.m.

Nashville vs. Carlyle, 6 p.m.

Mater Dei vs. Springfield SH-Griffin, 7:30 p.m.

Briarcrest vs. Mascoutah, 9 p.m.

Pinckneyville Duster Thomas Hoops Classic

Pool A: Pinckneyville, Roxana, Trico

Pool B: Gibault, Greenville, Du Quoin

Pool C: Benton, Wesclin, Olney

Pool D: Carterville, Jerseyville, Cissna Park

Tuesday, Dec. 27

Duster Thomas Gym

Gibault 71, Greenville 68, OT

Benton 62, Wesclin 30

Du Quoin 55, Greenville 51

Olney vs. Wesclin, 4 p.m.

Pinckneyville 72, Trico 40

Jerseyville vs. Carterville, 8:30 p.m.

Auxiliary Gym

Pinckneyville 62, Roxana 26

Jerseyville 53, Cissna Park 29

Roxana 55, Trico 38

Carterville 51, Cissna Park 36

Gibault 67, Du Quoin 60

Benton vs. Olney, 8:30 p.m.

Wednesday, Dec. 28

Bronze Pool-Auxiliary Gym

Game 1: Pool A 3rd vs. Pool B 3rd, 9 a.m.

Game 2: Pool C 3rd vs. Pool C 3rd, 10:30 a.m.

11th Place

Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 4 p.m.

Ninth Place

Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 5:30 p.m.

Silver Pool-Duster Thomas Gym

Game 3: Pool A 2nd vs. Pool B 2nd, 9 a.m.

Game 4: Pool C 2nd vs. Pool D 2nd, 10:30 a.m.

Seventh Place

Loser Game 3 vs. Loser Game 4, 4 p.m.

Fifth Place

Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 5:30 p.m.

Gold Pool-Duster Thomas Gym

Game 5: Pool A 1st vs. Pool B 1st, noon

Game 6: Pool C 1st vs. Pool D 1st, 1:30 p.m.

Third Place

Loser Game 5 vs. Loser Game 6, 7 p.m.

Championship

Winner Game 5 vs. Winner Game 6, 8:30 p.m.

Freeburg-Columbia Holiday Tournament

at Freeburg High School

Pool A: Columbia, Sparta, Triad, Valmeyer, Waterloo

Pool B: Alton Marquette, Civic Memorial, Dupo, Freeburg, Lebanon

Tuesday, Dec. 27

Sparta vs. Valmeyer

Marquette 61, Civic Memorial 60, 2 OT

Triad 62, Waterloo 50

Dupo vs. Lebanon

Columbia 70, Valmeyer 47

Marquette 55, Freeburg 31

Waterloo 63, Sparta 30

Wednesday, Dec. 28

Lebanon vs. Freeburg, noon

Triad vs. Sparta, 1:30 p.m.

Alton Marquette vs. Dupo, 3:30 p.m.

Valmeyer vs. Waterloo, 5 p.m.

Freeburg vs. Civic Memorial, 6:30 p.m.

Columbia vs. Triad, 8 p.m.

Sesser-Valier Holiday Tournament

Tuesday, Dec. 27

Odin 68, Cobden 56

Waltonville 53, Goreville 35

Johnston City 74, Zeigler-Royalton 37

Game 12: Woodlawn 52, Marissa 44

Century 70, New Athens 51

Christopher 63, Chester 54

Gillespie 61, Litchfield 52

Game 16: Steeleville vs. Sesser-Valier, 8 p.m.

Wednesday, Dec. 28

Game 17: Odin vs. Johnston City, 10:30 a.m.

Game 18: Goreville vs. Marissa, noon

Game 20: Winner Game 13 vs. Winner Game 15, 5 p.m.

Game 21: Loser Game 14 vs. Loser Game 16, 6:30 p.m.

Vandalia Holiday Tournament

Tuesday, December 27

Flora 72, Shelbyville 61

Patoka 62, Father McGivney 24

Vandalia vs. Ramsey, 3:30 p.m.

Effingham St. Anthony vs. Pana, 5 p.m.

Father McGivney vs. Shelbyville, 6:30 p.m.

Flora vs. Patoka, 8 p.m.

Wednesday, December 28

Game 13: 4th Place Pool A vs. 4th Place Pool B, 3:30 p.m.

Game 14: 3rd Place Pool A vs. 3rd Place Pool B, 5 p.m.

Game 15: 2nd Place Pool A vs. 2nd Place Pool B, 6:30 p.m.

Game 16: 1st Place Pool A vs. 1st Place Pool B, 8 p.m.

Collinsville-Prairie Farms Holiday Classic

(seeds in parentheses)

Wednesday, Dec. 28

Game 1: (4) Springfield Southeast vs. Oakville, 9 a.m.

Game 2: Belleville East vs. Decatur Eisenhower, 10:30 a.m.

Game 3: (1) Edwardsville vs. McCluer North, 1 p.m.

Game 4: Lincoln vs. Urbana, 2:30 p.m.

Game 5: (3) East St. Louis vs. Riverview Gardens, 4 p.m.

Game 6: Collinsville vs. Decatur MacArthur, 6:30 p.m.

Game 7: (2) Althoff vs. Hazelwood East, 8 p.m.

Game 8: Quincy vs. Granite City, 9:30 p.m.

Centralia Holiday Tournament

Wednesday, Dec. 28

Game 1: Jacksonville vs. Marist, 8:30 a.m.

Game 2: O’Fallon vs. Cahokia, 10 a.m.

Game 3: Champaign Central vs. Mount Vernon, 12:30 p.m.

Game 4: Alton vs. Addison Trail, 2 p.m.

Game 5: Thornton Fractional North vs. Arlington, 3:30 p.m.

Game 6: Belleville West vs. Salem, 6:15 p.m.

Game 7: Centralia vs. Confluence, 7:45 p.m.

Game 8: Germantown (Tenn.) vs. Hyde Park, 9:15 p.m.

Duster Thomas Hoops Classic - Pool D

Jerseyville 53, Cissna Park 29

Cissna Park

5

11

7

6

29

Jerseyville

15

16

11

11

53

Cissna Park (29):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Jerseyville (53):

Jake Ridenhour 15,Kurt Hall 8,Lucas Ross 8,Nathan Goldacker 7,AJ Shaw 7,Blake Wittman 5,Coby Gibson 3,

Totals:

FG-22 (5 3-point FG) FT-4/6 PF-15.

Carlinville Holiday Tournament

Mount Olive 73, Wood River 59

Wood River

16

12

10

21

59

Mount Olive

11

17

20

25

73

Wood River (59):

Jamie Roustio 19, Jake Roustio 18, Justin Englar 5, Zach Wells 5, Joel Biesk 4, Hunter Hall 4, Christian Hunter 2, Zaide Wilson 2,

Totals:

FG-24 (1 3-point FG) FT-10/19 PF-18.

Mount Olive (73):

Joey Baum 15,Quintin Kosowski 14,Nick Devries 12,Roger Conlee 11,Ethan Swenson 9,Jake Bennett 6,Evan Gerl 6,

Totals:

FG-29 (2 3-point FG) FT-13/22 PF-22.

Sesser-Valier Holiday Tournament - Quarterfinal

Woodlawn 52, Marissa 44

Woodlawn

11

9

17

15

52

Marissa

6

16

9

13

44

Woodlawn (52):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Marissa (44):

Kyle Smith 27,Tony Stoddard 11,James Inman 3,Logan Jones 3,

Totals:

FG-11 (5 3-point FG) FT-17/20 PF-12.

Freeburg-Columbia Holiday Tournament - Pool A

Triad 62, Waterloo 50

Waterloo

14

3

20

13

50

Triad

15

17

19

11

62

Waterloo (50):

Dylan Hunt 17, Ross Schrader 11, Griffin Lenhardt 7, Eli Dodd 5, Ben Huels 4, Hayden Bender 3, Jackson Ivers 3,

Totals:

FG-18 (6 3-point FG) FT-8/12 PF-19.

Triad (62):

Kyle Cox 21,Noah Moss 11,Jake O’Dell 9,Beau Barbour 6,Kyle Rood 6,Jaden Deatherage 5,Ryan Holcomb 4,

Totals:

FG-16 (7 3-point FG) FT-23/27 PF-9.

Freeburg-Columbia Holiday Tournament - Pool A

Columbia 70, Valmeyer 47

Valmeyer

12

13

16

6

47

Columbia

23

19

16

12

70

Valmeyer (47):

Michael Chism 13, Phillip Reinhardt 12, Owen Miller 10, Cole Juelfs 6, Vaughn Larsen 5, Adrian Crossin 1,

Totals:

FG-16 (6 3-point FG) FT-9/14 PF-15.

Columbia (70):

Jordan Holmes 20,Jared Germain 15,Jon Peterson 15,Greg Long 13,Drew Worley 6,Matthew Muehlher 1,

Totals:

FG-23 (10 3-point FG) FT-14/18 PF-16.

Freeburg-Columbia Holiday Tournament - Pool A

Valmeyer 65, Sparta 43

Sparta

11

14

10

8

43

Valmeyer

15

23

27

0

65

Sparta (43):

Byington 13, Williams 9, Keen 7, Boston 5, Anderson 3, Floyd 3, Hobbs 3,

Totals:

FG-13 (5 3-point FG) FT-12/24 PF-11.

Valmeyer (65):

Michael Chism 20,Owen Miller 18,Cole Juelfs 9,Andrew Whipple 7,Phillip Reinhardt 6,Vaughn Larsen 5,

Totals:

FG-25 (6 3-point FG) FT-9/10 PF-14.

Sesser-Valier Holiday Tournament - Consolation quarterfinal

Century 70, New Athens 51

New Athens

8

14

7

22

51

Century

17

15

22

16

70

New Athens (51):

Joe Range 13, Noel Ivester 12, Jaxon Heintz 8, Justin Ruff 7, Landon Deutschman 4, George Schneider 3, Theo Dudeck 2, Trent Marhanka 2,

Totals:

FG-20 (5 3-point FG) FT-6/14 PF-23.

Century (70):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Duster Thomas Hoops Classic - Pool

Gibault 71, Greenville 68

Gibault

7

9

22

21

71

Greenville

15

17

15

12

68

Gibault (71):

Collin Kessler 21, Trevor Davis 20, Garrett Rueter 12, Ryan Gool 9, Karson Huels 7, Josh Besserman 2,

Totals:

FG-27 (5 3-point FG) FT-12/17 PF-12.

Greenville (68):

Seth Moore 18,Lucas Carlson 16,Christian Moss 11,Kaleb Ephron 9,Ryan Hutchinson 8,Brock Nelson 6,

Totals:

FG-25 (9 3-point FG) FT-9/11 PF-17.

Duster Thomas Hoops Classic - Pool B

Gibault 67, Duquoin 60

DuQuoin

12

11

18

19

60

Gibault

11

15

22

19

67

DuQuoin (60):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Gibault (67):

Trevor Davis 28,Collin Kessler 19,Ryan Gool 9,Karson Huels 7,Josh Besserman 2,Garrett Rueter 2,

Totals:

FG-24 (2 3-point FG) FT-17/27 PF-15.

Freeburg-Columbia Holiday Tournament - Pool B

Marquette 61, Civic Memorial 60

Marquette

8

15

10

11

61

Civic Mem.

8

7

15

14

60

Marquette (61):

Isaiah Ervin 20, Jake Hall 14, Sammy Green 10, Nick Hemann 6, Reagan Snider 6, Bryce Pettiford 5,

Totals:

FG-25 (7 3-point FG) FT-4/5 PF-16.

Civic Memorial (60):

Caden Clark 16,David Lane 16,Jaxsen Helmkamp 11,Geoffrey Withers 9,Jaquan Adams 8,

Totals:

FG-21 (6 3-point FG) FT-12/71 PF-7.

Freeburg-Columbia Holiday Tournament - Pool B

Marquette 55, Freeburg 31

Marquette

0

0

0

0

55

Freeburg

0

0

0

0

31

Marquette (55):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Freeburg (31):

Bryce Rutledge 8,Alex Mack 6,Parker Weiss 6,Connor Diecker 5,Zach Muir 4,Owen Smith 2,

Totals:

FG-12 (3 3-point FG) FT-4/9 PF-12.

Girls Basketball

Mascoutah Invitational Tournament

Tuesday, Dec. 27

O’Fallon 55, Triad 25

Highland 48, Central 22

Belleville East 67, Jacksonville 30

Nashville 51, Centralia 34

Mater Dei 56, Riverview Gardens 23

Okawville 57, Mascoutah 31

Althoff 62, CarbondaLE 48

Belleville West 55, Cahokia 24

Wednesday, Dec. 28

Auxiliary gym

Game 9: Triad vs. Central, 8:30 a.m.

Game 10: Jacksonville vs. Loser Game 4, 10 a.m.

Main Gym

Game 11: Loser Game 5 vs. Loser Game 6, 8:30 a.m.

Game 12: Loser Game 7 vs. Loser Game 8, 10 a.m.

Game 13: O’Fallon vs. Highland, 11:30 a.m.

Game 14: Belleville East vs. Winner Game 4, 1 p.m.

Game 15: Winner Game 5 vs. Winner Game 6, 2:30 p.m.

Game 16: Winner Game 7 vs. Winner Game 8, 4 p.m.

Consolation Semifinals

Game 17: Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 5:30 p.m.

Game 18: Winner Game 11 vs. Winner Game 12, 7 p.m.

Lebanon/Wesclin Christmas Tournament

at Lebanon High School

Tuesday, Dec. 27

Game 9: Sparta vs. Southwestern, 9:30 a.m.

Game 10: Chester vs. Steeleville, 11 a.m.

Game 11: Roxana vs. Marissa, 1:30 p.m.

Game 12: New Athens vs. Carlyle, 12:30 p.m.

Game 13: Greenville vs. Columbia, 3:30 p.m.

Game 14: Wesclin vs. Mount Olive, 5 p.m.

Game 15: Red Bud vs. Christ Our Rock Lutheran, 6:30 p.m.

Game 16: Du Quoin vs. Lebanon, 8 p.m.

Wednesday, Dec. 28

Consolation semifinals

Game 17: Winner Game 9 vs. Winner Game 10, 12:30 p.m.

Game 18: Winner Game 11 vs. Winner Game 12, 2 p.m.

Fifth Place semifinal

Gane 19: Loser Game 13 vs. Loser Game 14, 3:30 p.m.

Game 20: Loser Game 15 vs. Loser Game 16, 5 p.m.

Semifinals

Game 21: Winner Game 13 vs. Winner Game 14, 6:30 p.m.

Game 22: Winner Game 15 vs. Winner Game 16, 8 p.m.

Jerseyville Holiday Tournament

Pool A: Brussels, Taylorville, McCluer North, Hardin Calhoun

Pool B: Freeburg, Carrollton, Jerseyville, Civic Memorial

Tuesday, Dec. 27

Brussels vs. Taylorville, noon

Carrollton vs. Freeburg, 1:30 p.m.

Civic Memorial vs. Jerseyville, 3 p.m.

Taylorville vs. McCluer North, 4:30 p.m.

Hardin Calhoun vs. Brussels, 6 p.m.

Freeburg vs. Jerseyville, 7:30 p.m.

Wednesday, Dec. 28

Hardin Calhoun vs. McCluer North, noon

Freeburg vs. Civic Memorial, 1:30 p.m.

Carrollton vs. Jerseyville, 3 p.m.

McCluer North vs. Brussels, 4:30 p.m.

Hardin Calhoun vs. Taylorville, 6 p.m.

Civic Memorial vs. Carrollton, 7:30 p.m.

Steeleville 65, Bayless 27

Bayless

5

5

11

6

27

Steeleville

15

19

21

10

65

Bayless (27):

Alexis Clemons 12, Taylor Howell 6, Elma Jahic 6, Anida Junuzovic 3,

Totals:

FG-10 (4 3-point FG) FT-3/6 PF-17.

Steeleville (65):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Mascoutah Invitational Tournament - First round

Highland 48, Central 22

Breese C.

0

6

10

6

22

Highland

7

11

23

7

48

Breese Central (22):

Horstmann 6, Fehrmann 5, Meissner 5, Wesselmann 3, Boeschen 2, Newkirk 1,

Totals:

FG-7 (1 3-point FG) FT-7/13 PF-10.

Highland (48):

Madison Wellen 20,Ellie Brown 10,Alex LaPorta 9,Emmy Nyquist 5,Hayley Taylor 3,Abby Melosi 1,

Totals:

FG-16 (9 3-point FG) FT-7/10 PF-15.

Mascoutah Invitational Tournament - First round

Nashville 51, Centralia 34

Centralia

Nashville

13

15

11

12

51

Centralia (34):

N Maines 12, L Maines 8, Nossett 6, C Maines 4, Wrobel 3, Griggs 1,

Totals:

FG-11 (3 3-point FG) FT-9/14 PF-13.

Nashville (51):

Kasten 22, Ahlers 13, Kell 7, Stawowski 7, Holle 2,

Totals:

FG-19 (8 3-point FG) FT-5/10 PF-12.

9th Jerseyville Holiday Tournament - Pool B

Civic Memorial 69, Jerseyville 23

Civic Mem.

24

17

20

8

69

Jerseyville

6

6

9

2

23

Civic Memorial (69):

Allie Troeckler 27, Kaylee Eaton 21, Tori Pfeifer 8, Anna Hall 6, Kourtland Tyus 5, Hannah Schmidt 2,

Totals:

FG-27 (6 3-point FG) FT-9/12 PF-12.

Jerseyville (23):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Mascoutah Invitational Tournament - First round

Belleville East 67, Jacksonville 30

Jacksonville

10

8

6

6

30

Bellvl. East

16

18

23

10

67

Jacksonville (30):

Meoshe Gladney 13, Daisy Wood 7, Mary Alhorn 4, Kiley Brunstein 3, Westasia Jackson 3, Kennedy Hymes 2,

Totals:

FG-11 (4 3-point FG) FT-6/11 PF-22.

Belleville East (67):

Brittney Nitz 17,Bryce Dowell 12,Kaylah Rainey 12,Destiny Johnson 10,Hannah Mitchell 6,Ariana Glass 3,Nyah Ford 2,Jaila Parker 2,Grace Tantillo 2,Jailyn McClenny 1,

Totals:

FG-26 (4 3-point FG) FT-11/28 PF-15.

Oswego East Holiday Classic - First round

Edwardsville 84, Joliet Centra 27

Joliet Centra

2

8

7

10

27

Edwardsville

26

21

21

16

84

Joliet Central (27):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Edwardsville (84):

Makenzie Silvey 24,Rachel Pranger 19,Criste’on Waters 16,Kate Martin 13,Quierra Love 5,Rachel Vinyard 3,Morgan Hulme 2,Myriah Noodel-Haywood 2,

Totals:

FG-30 (6 3-point FG) FT-18/23 PF-13.

40th Duchesne Invitational - First round

Granite City 58, Mccluer 37

McCluer

6

10

6

15

37

Granite City

12

15

13

18

58

McCluer (37):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Granite City (58):

Addaya Moore 25,Akila Fultz 9,Donyai Garrett 8,Tykasia Jones 7,Viktoria Johnson 3,Haley Crider 2,Callie Kirksey 2,Maya Ware 2,

Totals:

FG-22 (2 3-point FG) FT-12/16 PF-18.

Lebanon-Weslcin Christmas Tournament - Consolation quarterfi

New Athens 44, Carlyle 32

New Athens

8

16

12

8

44

Carlyle

7

10

8

7

32

New Athens (44):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Carlyle (32):

Molly Diekemper 14,Allison Diekemper 6,Kali Michael 6,Brooklynn Smith 4,Kaylee Perez 2,

Totals:

FG-12 (0 3-point FG) FT-8/17 PF-14.

Carlinville Holiday Tournament

Nokomis 57, Wood River 23

Nokomis

23

14

13

7

57

Wood River

0

6

10

7

23

Nokomis (57):

Alyssa Huber 17, Taylor Lohman 12, McKenna Sanders 9, Kerstyn Hughes 8, Kayla Stauder 6, Vanessa Patkus 3, Madison Kates 2,

Totals:

FG-21 (2 3-point FG) FT-13/21 PF-9.

Wood River (23):

Fiona Hamiti 9,Kayla Brantley 5,Carly Campbell 5,Krizza Domingo 2,Caitlin LeMond 2,

Totals:

FG-10 (1 3-point FG) FT-2/7 PF-14.

Mascoutah Invitational Tournament - First round

Okawville 57, Mascoutah 31

Okawville

26

10

20

1

57

Mascoutah

6

11

7

7

31

Okawville (57):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Mascoutah (31):

Danee Strong 8,Daisia Davis 7,Maiah Kelly 7,Erin Brooks 5,Amaya Keeling 3,Justine Kapp 1,

Totals:

FG-13 (2 3-point FG) FT-3/10 PF-11.

Lebanon-Weslcin Christmas Tournament - Quarterfinal

Christ Our Ro 46, Red Bud 32

Red Bud

7

3

4

18

32

Christ Our Ro

13

10

8

15

46

Red Bud (32):

Sophie Richards 12, Sophia Koesterer 8, Mackenzie Harbaugh 4, Sydney Schweizer 3, Mackenzie Schweizer 3, Kaylee Stengel 2,

Totals:

FG-12 (4 3-point FG) FT-4/9 PF-17.

Christ Our Rock (46):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Mascoutah Invitational Tournament - First round

Mater Dei 56, Riverview 23

Riverview

5

6

8

4

23

Mater Dei

21

17

15

3

56

Riverview Gardens (23):

Diamond Dukes 7, Nijah Moore 7, Kameron Rutledge 4, Destiny Kaiser 3, Gabriella Dickens 2,

Totals:

FG-10 (1 3-point FG) FT-2/12 PF-14.

Mater Dei (56):

Shannon Lampe 12,Kierra Winkeler 10,Myah Beckmann 8,Kelsey Gerdes 8,Margo Lampe 8,Logan Braundmeier 5,Aften Richter 5,

Totals:

FG-20 (2 3-point FG) FT-14/19 PF-8.

Lebanon-Weslcin Christmas Tournament - Consolation

Marissa 43, Roxana 27

Roxana

7

6

4

10

27

Marissa

11

11

11

10

43

Roxana (27):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Marissa (43):

Chelsea Hill 11,Bailey Gale 10,Kenzie Kern 10,Hailey Krause 6,Bridget Fulton 4,Reesha Bievenue 2,

Totals:

FG-16 (3 3-point FG) FT-8/12 PF-21.

Mascoutah Invitational Tournament - First round

O’fallon 55, Triad 25

Triad

2

6

15

2

25

O’Fallon

17

13

14

11

55

Triad (25):

Heather Rood 10, Caleigh Miller 4, Molly Suess 3, Ali Barisch 2, Morgan Chigas 2, Hannah Johnson 2, Brooke Renspurger 2,

Totals:

FG-10 (2 3-point FG) FT-3/7 PF-9.

O’Fallon (55):

Marta Durk 13,Jayla Stubblefield 9,Eboni Acoff 8,Caitlin Kayser 8,Divine Lane 8,Courtney Keller 5,Mackenzie Chamberlain 2,Ashley Schloer 2,

Totals:

FG-21 (6 3-point FG) FT-7/14 PF-11.

Lebanon-Weslcin Christmas Tournament - Quarterfinal

Mount Olive 71, Wesclin 31

Wesclin

5

3

14

9

31

Mount Olive

24

19

22

6

71

Wesclin (31):

Totals:

FG-0 (0 3-point FG) FT-0/0 PF-0.

Mount Olive (71):

Zoe Murphy 18,Savannah Bruhn 16,Jill Niehaus 14,Brianna Henke 7,Courtney Kernich 7,Amanda Naecker 3,Madison Bollman 2,Caitlyn Fields 2,Brigitte Long 2,

Totals:

FG-28 (3 3-point FG) FT-12/15 PF-9.

  Comments