Latest News

BND All-Area Large School Baseball Team

Player of the Year

Hayden Juenger, O'Fallon, sr.

Coach of the Year

Jesse Bugger, Triad

First Team

First Base: Drake Wescott, Edwardsville, soph.

Second Base: Nathan Martin, O'Fallon, sr.

Third Base: Josh Mesenbrink, Triad, sr.

Shortstop: Jacob Schanz, Mascoutah, sr.

Outfielder: Jordan Holmes. Columbia, sr.

Outfielder: Blake Wittman, Jersey, sr.

Outfielder: Jaydon Stewart, Mascoutah, sr.

Catcher: Quinten Albrecht, Waterloo, sr.

Designated Hitter: Colten Knebel, Highland, sr.

Pitcher: Hayden Juenger, O'Fallon, sr.

Pitcher: Nick Beeler, Triad, sr.

Pitcher: Ryan Culley, Belleville East, sr.

Pitcher: Mack Langdon, Triad, sr.

Second Team

First Base: Matthew Albritton, O'Fallon, jr.

Second Base: Jack Cooper, Edwardsville, jr.

Third Base: Jack Lugge, Freeburg, sr.

Shortstop: Zechariah Georgian, Belleville East, jr.

Outfielder: Brennen Van Breusegen, Columnbia, sr.

Outfielder: Garrett Marti, Highland, sr.

Outfielder: Quinn Lowery, O'Fallon, sr.

Catcher: Sam Scott, Mascoutah, jr.

Designated Hitter: Brayden Arnold, O'Fallon, sr.

Pitcher: Shane Wilhelm, Columbia, jr.

Pitcher: Reid Hendrickson, Edwardsville, sr.

Pitcher: Connor Pinsker, Highland, sr.

Pitcher: John Minor, Mascoutah, jr.

Pitcher: Luke Watson, Columbia, sr.

Third Team

First Base: Collin Carey, Jersey, sr.

Second Base: Travis Heilmann, Triad, sr.

Third Base: Hayden Juenger, O'Fallon,. sr.

Shortstop: Josh Gibson, O'Fallon, jr.

Outfielder: Zach Kraabel, Triad, sr.

Outfielder:: Drew Gray, Belleville East, frosh.

Outfielder: Joey Kossina, Belleville West, soph.

Catcher: Hunter Schrage, Collinsville, sr.

Designated Hitter: Hunter Boyd, Triad, soph.

Pitcher: Kyle Steve, Columbia, sr.

Pitcher: Brayden Arnold, O'Fallon, sr.

Pitcher: Adam Drewry, O'Fallon, sr.

Pitcher: Jaysn Miller, O'Fallon, sr.

Honorable Mention

First Base: Nick Beeler, Triad; Riley Phillips, Alton

Second Base: Evan Fournie, Mascotuah

Third Base: Sam Spivey. Columbia; Devon Bovinett, Collinsville

Shortstop: Robby Taul, Alton; Mitch Daniels, Columbia; Shane Wilhelm, Columbia; Noah Scrum, Collinsville; Caden Clark, Civic Memorial

Outfield: Hunter Counton, Collinsville; Nick Boone, O'Fallon; Blake Burris, Edwardsville; Cameron Hibbets, Granite City; Austin Bonvicino, Granite City; Jaelyn Curry, Mascoutah; Danny Tharp, Waterloo; Jake Isaacs, Freeburg; Mack Langdon, Triad

Catcher: Dylan Hildebrand, Columbia; Dylan Knebel, Highland; Jeremy Reno, O'Fallon; Mason Roehr, Granite City

Designated Hitter: Mitch Daniels, Columbia; Landen Barton, Granite City

Pitchers: Hunter Counton, Collinsville; Wesley Laaker, Alton; Ben Cruikshank, Belleville East; Joey Kossina, Bellevlle West.

  Comments